Nakupujte fér potraviny
bez éček s naší aplikací
>
>
>
Více informací

Med od českých včelařů je bezpečný a kvalitní

Publikováno: 07.01.2017     Autor: Zdravá potravina

Státní veterinární správa (SVS) uskutečnila v průběhu druhého pololetí loňského roku mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na významné tuzemské včelaře – producenty medu.


Určitě zpráva, ketrou spotřebitelé rádi uslyší. A to, že med od tuzemských producentů je nejen bezpečný, ale i kvalitní. Státní veterinární správa (SVS) provedla mimořádnou kontrolu vzorků od 89 českých producentů medu.Ke kontrole byli vybráni na základě předchozí analýzy rizika. 

V rámci smyslového hodnocení  bylo posuzováno, zda má med odpovídající barvu, chuť, zápach a konzistenci. Všechny vzorky vyhověly. Testy na přítomnost léčivých přípravků k léčbě varroázy byly taktéž v pořádku. Nenašla se ani rezidua dalších látek včetně celé řady antibiotik, jejichž používání je v ČR zakázáno, nebo omezeno.

Dokonce vzniklá pochybnost o původu medu, po provedení analýzy pylových zrn, která umožňuje zjistit geografický původ medu byla vyvrácena a med byl skutečně lokální - tedy český.


Zdroj: SVS

 

 Diskuse k článku

anonymní uživatel | 16.11.2017 - 11:48

http://www.priroda-zenam.cz/clanky/vceli-produkty-pomahaji-poradi-si-s-opary-i-zanety-mocovych-cest-a-tlumi-priznaky-menopauzy

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen.

Nejnovější články

Potraviny na bezlepkovém trhu

Nabídka bezlepkových produktů je široká. Umíte si správně vybrat? Jaké…

Co nám minulý rok dal či vzal?

Malé ohlédnutí za rokem minulým…

I na Silvestra s FÉR potravinou!

Klobásy, sýry nebo brambůrky. Ty na silvestrovskou oslavu prostě patří. Vyberte…
Novinky, akce, recepty a mnoho dalšího
pravidelně ve vašem emailu
Chcete vidět jak náš newsletter vypadá?