Nakupujte fér potraviny
bez éček s naší aplikací
>
>
>
Více informací

Potraviny na bezlepkovém trhu

Publikováno: 19.12.2017     Autor: FÉR potravina

Nabídka bezlepkových produktů je široká. Umíte si správně vybrat? Jaké potraviny vlastně najdete na bezlepkovém trhu?


Sortiment dostupných bezlepkových potravin se v posledních letech značně rozšířil a nyní obsahuje širokou škálu garantovaných bezlepkových produktů. I u nás na webu je možné vyhledávat potraviny s ohledem na obsah lepku, resp. obilovin obsahujících lepek.

Obecně lze říct, že mnohé bezlepkové produkty, které jsou nyní dostupné na trhu, obsahují velké množství složek nezbytných pro odstranění lepku a poskytující produktům správnou konzistenci a pevnost, kterou by jinak neměly.

Mezi tyto složky patří:

·         Aditiva neboli Éčka
Tedy stejné látky, které se běžně používají i v produktech bez lepku.

·         Hydrogenované tuky
Použití těchto látek výrazně zlepšuje konzistenci produktů, ale pokud jsou tuky hydrogenované jen částečně, jsou rizikovým faktorem kardiovaskulárních onemocnění.

·         Vejce, mléko (deriváty), bílý cukr, rafinovaná mouka, sůl a pivovarské kvasnice

Použití těchto složek opět přispívá ke zlepšení konzistence. Výrobky jsou pak ale bohatší na tuky (kalorie), jednoduché cukry a sůl. Bohužel obsahují jen velmi malé množství vlákniny.   

·         GMO
 Hlavní přísadou bezlepkových výrobků je kukuřice, která je zejména mimo území EU nejčastěji geneticky modifikovanou plodinou.

Bezlepkové produkty z BIO-PRO

Italská firma PROBIOS splňuje nové trendy na bezlepkovém trhu, který vyžaduje, kromě garance nepřítomnosti lepku, další záruky týkající se původu surovin, nutriční kvality a etické a senzorické kvality.

Po letech experimentování a postupného vylepšování produktů můžeme říci, že produkty PROBIOS předcházejí koncepci produktů bez lepku hned v několika aspektech:

BIO nepoužívají se pesticidy, syntetická hnojiva ani syntetická aditiva (Éčka). Používají se jen přírodní přísady jako guarová guma (E412) nebo jablečná vláknina a přírodní příchutě. Nepoužívají se GMO plodiny.

VÝŽIVOVÁ KVALITA neobsahují hydrogenované tuky, bílý cukr a mají snížený obsah soli. Neobsahují mléko (a jeho deriváty), vejce ani kvasnice, aby produkty byly vhodné i pro jiné alergiky než pouze pro celiaky. Pro vylepšení amino profilu a zajištění vlákniny se doplňují s pohankou, prosem, quinou a amarantem.

ETICKÁ KVALITA – označením zemědělského původu komodit se zvětšuje transparentnost pro spotřebitele. Mimo jiné, toto je jedno z hodnotících kritérií pro udělení loga FÉR potravina. Kakao a cukr jsou suroviny tzv. spravedlivého obchodu – Fair Trade.

SENZORICKÁ KVALITA – bezlepkové výrobky společnosti PROBIOS jsou vyráběny s cílem nabídnout skutečnou alternativu k produktům s lepkem, se srovnatelnou chutí a konzistencí, bez použití velkého množství syntetických Éček a z velmi kvalitních surovin. Díky tomu jsou PROBIOS bezlepkové produkty vhodné a ceněné všemi spotřebiteli a vhodné pro celou rodinu.

BIO bezlepkové potraviny můžete zakoupit v e-shopu www.bio-pro.cz a také v kamenné prodejně BIO-PRO, Pod Kaštany 9, Praha 6 – blízko stanice metra Hradčanská.

Na všechny výrobky společnosti PROBIOS, které jsou v naší databázi, se můžete podívat zde.

 Diskuse k článku

Zatím nebyl přidán žádný komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen.

Nejnovější články

Potraviny na bezlepkovém trhu

Nabídka bezlepkových produktů je široká. Umíte si správně vybrat? Jaké…

Co nám minulý rok dal či vzal?

Malé ohlédnutí za rokem minulým…

I na Silvestra s FÉR potravinou!

Klobásy, sýry nebo brambůrky. Ty na silvestrovskou oslavu prostě patří. Vyberte…
Novinky, akce, recepty a mnoho dalšího
pravidelně ve vašem emailu
Chcete vidět jak náš newsletter vypadá?