Nakupujte fér potraviny
bez éček s naší aplikací
>
>
>
Více informací

Toxinem kontaminované hrozinky

Publikováno: 21.12.2016     Autor: Zdravá potravina

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zakázala společnosti Penny Market s.r.o. prodávat rozinky značky ENSA v balení 500 g, označených datem minimální trvanlivosti do 31. 7. 2017, šarže: E03160323C.


 

Kontrola  Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) zjistila toxinem kontaminované hrozinky z dovozu  prodávané v síti Penny Market, s.r.o.

 

Jedná se o  rozinky značky ENSA v balení 500 g, označených datem minimální trvanlivosti do 31. 7. 2017, šarže: E03160323C. SZPI zakázala tento výrobek dále prodávat.

 

Laboratorní rozbor zde potvrdil nadlimitní přítomnost látky ochratoxin A. Zjištěné množství 32,84 mikrogramu na kilogram (μg/kg) více než trojnásobně překročilo zákonem maximální povolené množství 10 μg/kg. Ochratoxin A je látka produkovaná plísněmi, která má v případě konzumace nežádoucí dopad na lidské zdraví.

Výrobcem potraviny byla slovenská společnost Encinger SK, spol. s.r.o., Jadranská 13, Bratislava.

Kontrolované osobě bylo uloženo opatření k okamžitému stažení uvedené šarže ze všech svých provozoven a bude s ní zahájeno správní řízení o uložení sankce.

 

V zájmu ochrany spotřebitelů bylo dále kontrolované osobě nařízeno provést laboratorní analýzu u třech dalších šarží uvedené potraviny a to na vlastní náklady.

 

Zdroj: Tisková zpráva SZPI ze dne 21. 12. 2016.Nejnovější články

Neplýtvejme potravinami !

V Evropě skončí každý rok 90 milionů tun potravin na skládkách. Nejvíce se…

Potraviny na bezlepkovém trhu

Nabídka bezlepkových produktů je široká. Umíte si správně vybrat? Jaké…

Co nám minulý rok dal či vzal?

Malé ohlédnutí za rokem minulým…
Novinky, akce, recepty a mnoho dalšího
pravidelně ve vašem emailu
Chcete vidět jak náš newsletter vypadá?