Nakupujte fér potraviny
bez éček s naší aplikací
>
>
>
Více informací

Monitoring zemědělských půd

Publikováno: 28.04.2017     Autor: Zdravá potravina

Tato zpráva je zaměřena na popis dlouhodobého stavu zatížení ploch některými organickými látkami na vybraných monitorovacích plochách v období 2004 až 2015.


Monitoring zemědělských půd je prováděn na základě zákona č. 156/1998 Sb. ve znění pozdějších předpisů a zákona č. 147/2002 Sb. Spočívá ve sledování různých parametrů na stálých monitorovacích plochách. Systém byl založen v roce 1992. V půdách se hodnotí obsahy organických polutantů (např. polycyklické aromatické uhlovodíky).BMP. každoročně pak vychází podrobné hodnocení těchto látek ve výročních zprávách Kontrola a monitoring cizorodých látek v potravních řetězcích. Třeba na rok 2016 se můžete podívat zde.

V současnosti vychází zpráva se souhrnnými výsledky - zaměřena na popis dlouhodobého stavu a případného vývoje uvedených parametrů na vybraných monitorovacích plochách v období 2004 až 2015.  Zpráva hodnotí stav zemědělské půdy z hlediska obsahů perzistentních organických polutantů (POP) a polycyklických aromatických uhlovodíků (PAH). Zprávu vytvořil Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský v Brně, sekce zemědělských postupů.

 

Zdroj: Informační centrum bezpečnosti potravinDiskuse k článku

Zatím nebyl přidán žádný komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen.

Nejnovější články

Neplýtvejme potravinami !

V Evropě skončí každý rok 90 milionů tun potravin na skládkách. Nejvíce se…

Potraviny na bezlepkovém trhu

Nabídka bezlepkových produktů je široká. Umíte si správně vybrat? Jaké…

Co nám minulý rok dal či vzal?

Malé ohlédnutí za rokem minulým…
Novinky, akce, recepty a mnoho dalšího
pravidelně ve vašem emailu
Chcete vidět jak náš newsletter vypadá?