Nakupujte fér potraviny
bez éček s naší aplikací
>
>
>
Více informací

BIO potravina roku 2018

Publikováno: 23.08.2018     Autor: FÉR potravina

Již po 17té se vybírala BIO potravina roku.


Již po sedmnácté měli producenti a výrobci ekologického zemědělství možnost získat pro své produkty označení Česká biopotravina roku. Soutěž pořádá PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců pod záštitou Ministerstva zemědělství ČR. O nejlepších bioproduktech tohoto roku 22.8.2018 rozhodovala porota složená z odborníků na jídlo a výživu v čele s Pavlem Maurerem a FÉR potravina byla u toho! Nechyběli ani zástupci SZPI (státní zemědělské a potravinářské inspekce).

Ekologičtí farmáři a producenti mohly své biopotraviny přihlašovat v kategoriích: Biovíno, Biopotraviny živočišného původu, Biopotraviny rostlinného původu, Biovýrobky pro gastronomii, pochutiny a ostatní potravinářské výrobky a nově je v letošním roce přidána kategorie Steaková biomasa. Mimochodem, poslední uvedená kategorie byla opravdu výborná.

Jednotlivé produkty i vítěze postupně představí svaz na svých stránkách.

Oficiální vyhlášení výsledků soutěže proběhne na tiskové konferenci Ministerstva zemědělství ve čtvrtek 30.8. k Měsíci biopotravin a předání cen vítězům pak 8. září v rámci akce Dožínky na Letné 2018.

Jiné, než přihlášené výrobky do soutěže máme i u nás v databázi např. od farmy Javorník nebo výrobky f. ISWARI. Ale máme i jiné výrobky BIO – stačí si v podrobném vyhledávání zaškrtnout logo BIO. 

 

 Diskuse k článku

Zatím nebyl přidán žádný komentář

Přidat komentář

Nejnovější články

Radioporadna Český rozhlas Hradec Králové

Tentokrát o marmeládě, džemu a skladování potravin.

10 pravidel WHO

Základní pravidla pro uchování nezávadnosti potravin.

Aplikace FÉR potravina v novém

Do konce tohoto týdne pro oba systémy (Android i iOS) bude k dispozici…
Novinky, akce, recepty a mnoho dalšího
pravidelně ve vašem emailu
Chcete vidět jak náš newsletter vypadá?