Nakupujte fér potraviny
bez éček s naší aplikací
>
>
>
Více informací

O nás

Jsme nezisková organizace a provozujeme projekt FÉR potravina, který hodnotí obsah a kvalitu potravin. Označujeme potraviny bez zbytečných aditiv, se známým původem a s vysokým obsahem základních složek, z nichž by měly být vyrobeny.

Dříve jsme se jmenovali Zdravá potravina a měli jsme jiné logo. Přečtěte si proč jsme rebrandovali!

Provozujeme aplikaci FÉR potravina (bývalý Nutriatlas). Potraviny jsou zde řazené v kategoriích od těch, které nejvíce splňují naše kritéria (kvalitní, dle Éček = zelené) přes průměrné (oranžové) až po ty nevyhovující (záporné body = červené). Proč mít aplikaci v mobilu?

O aplikaci FÉR potravina (dříve Nutriatlas)

Naše aplikace je pro každého příznivce zdravého životního stylu! Jednoduše zjistíte, co znamená každé Éčko v potravině, kterou chcete koupit. Naskenujte si čárový kód potraviny a hned se dozvíte, co přesně daná potravina obsahuje. ZDARMA si můžete naši aplikaci stáhnout v Google Play nebo App store.

Původní aplikaci Nutriatlas (dnes FÉR potravina) jsme upravili a rozšířili díky financím získaným zhodnocením celého potravinářského sortimentu sítě prodejen potravin Penny Market.

POMOZTE NÁM ROZŠÍŘIT DATABÁZI POTRAVIN

K rozšíření naší databáze můžete přispět i vy. Potravinu, kterou jste v naší aplikaci nenašli, nám jednoduše pošlete, o zbytek se postaráme.

Přečtěte si podrobný popis jak vkládat potraviny.

Naše databáze obsahuje přes 11 000 potravin včetně fotografií, složení a nutričních hodnot. Potraviny můžete vyhledávat podle názvu nebo naskenováním jejich čárového EAN kódu. U každé potraviny vidíte i různě barevné kolečko s číslem uprostřed. To je hodnocení podle našich kritérií. Ty nejlepší potraviny jsou zelené, ty nejhorší červené. Počet bodů pro získání našeho loga “FÉR potravina” je minimálně 20.

Aplikace obsahuje také seznam Éček. Těch už se nemusíte bát, protože vám o nich poskytneme detailní informace včetně označení jejich nebezpečnosti. Nebudete už muset hledat nikde jinde, všechno se dozvíte jednoduše prostřednictvím vašeho mobilu. Vyhledávat můžete podle číselného kódu nebo názvu, a to i bez připojení k internetu.

Kdo používá naši aplikaci

Podle čeho potraviny hodnotíme

Potraviny vložené do aplikace hodnotíme dle daných kritérií. Máme 3 základní oblasti:

Podívejte se na naše hodnotící kritéria a přečtěte si vše podrobně!

Průběh hodnocení potravin

Grafická podoba loga “FÉR potravina - čteme etikety za vás”

Zde vidíte všechny varianty loga, které používáme. Logomanuál je ke stažení zde. Konkrétní loga pak zde. Logo je registrováno u Úřadu pro průmyslové vlastnictví. Pro použití loga pro vlastní výrobky, prezentaci či reklamní účely nás kontaktujte nebo se podívejte na stránku s infomacemi pro výrobce.

Co vyjadřuje naše logo?

Logo má vyjadřovat to, co děláme - čteme etikety za zákazníky (protože jim rozumíme), a pokud je daný výrobek férový (splňuje naše kritéria), tak ho obrandujeme naším logem. Výrobek, na kterém je logo, značí, že výrobek je fér - nemá zbytečná aditiva, je uveden jeho výrobce nebo alespoň země původu hlavní suroviny, a je v něm skutečně to, co v něm má být.

V čem jsme odlišní od ostatních značek kvality?

Historie projektu FÉR potravina:

FÉR potravina si prošla od svého vzniku různými proměnami. V rámci jedné neziskové organizace existovalo více stránek.

Naše vize

Chceme být největší databází potravinových produktů a poskytovat lidem hodnotné a pravdivé informace o složení výrobků, které kupují.Chceme inspirovat výrobce, aby přistupovali k volbě surovin pro své potravinové produkty zodpovědně.

Nejnovější články

Bez OBALU !!!

Taky vám vadí to obrovské množství plastů, které ve finále vlastně vůbec…

Zpráva o monitoringu cizorodých látek

Odbor bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství vydal každoroční Zprávu o…

Se švestkou nebo se zelím?

Máte rádi zvěřinu? Nevíte, kde a jak ji nakoupit? Máme pro vás řešení!

Potraviny oceněné logem

Čtěte naše články Jste výrobce? Podívejte se, jak s námi můžete spolupracovat. Stáhněte si aplikaci.
Novinky, akce, recepty a mnoho dalšího
pravidelně ve vašem emailu
Chcete vidět jak náš newsletter vypadá?