Nakupujte fér potraviny
bez éček s naší aplikací
>
>
>
Více informací

BIO potravina roku 2024

Publikováno: 31.05.2024     Autor: FÉR potravina

PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců vyhlašuje soutěž Nejlepší biopotravina roku 2024. Největší soutěž v oblasti potravin s certifikací BIO u nás ocení produkty v pěti kategoriích a zvolí celkového vítěze.


Hledá se Nejlepší biopotravina roku 2024!

Tuzemští výrobci biopotravin se mohou přihlásit do 8. srpna 2024. Pro kategorii biovín je nutné podat přihlášku o týden dříve. Cílem soutěže je upozornit na to nejlepší a nejzajímavější z tuzemské bioprodukce.

Kvalita biopotravin u nás roste

Soutěž Nejlepší biopotravina roku má dlouholetou tradici. V letošním roce se uskuteční po třiadvacáté. S tím, jak se postupně rozšiřuje paleta biopotravin vyráběných v Česku, se zvětšuje i škála přihlášených produktů a stoupá jejich kvalita. To pozitivně kvituje Kateřina Urbánková z PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců: „Za tu řadu let, co mám tu čest v soutěži být, coby porotce, je až neuvěřitelné, jak se zlepšila kvalita a rozšířil sortiment přihlášených biopotravin. Nemyslím jen po stránce chuti, ale i po stránce marketingu, vzhledu obalů apod. Jsem na naše tuzemské zpracovatele opravdu hrdá, protože kvalita naší produkce je naprosto srovnatelná se zahraničními produkty. Ba naopak, v řadě případů je i kvalitnější a vždycky, když k nám přijedou kolegové ze zahraničí, jsou ohromeni tím, kam se tuzemské ekologické zemědělství posunulo.”

Co soutěž přináší vítězům?

Důležitá zpětná vazba, pozornost v médiích nebo možnost získání nových obchodních partnerů – to jsou hlavní aspekty, proč je soutěž pro tuzemské bioproducenty tak cenná. Vítězné produkty jsou pak prezentovány na celé řadě domácích i mezinárodních akcí. „Řada produktů svým vítězství v soutěži na sebe upozornila natolik, že pak našla své místo v obchodní síti a díky tomu se dnes dostanou k velkému spektru zákazníků, na které by často jinak nedosáhly,” dodává Urbánková.

V minulosti se prosadila se bio slanina nebo tvaroh

Loni nejvyšší ocenění získala Bio slanina z přeštického prasete. Prosadila se i rajčata nebo jablečný mošt. V minulosti pak zvítězil mimo jiné tvaroh, sušené maso, kozí máslo, hovězí steak. Přehled vítězných produktů z posledních let najdete na www.nejlepsibiopotravina.cz.

Vyhlášení výsledků

Výsledky soutěže budou oznámeny v září na Tiskové konferenci Ministerstva zemědělství. Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství a ústředního ředitele Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

Soutěž Nejlepší biopotravina roku (Do roku 2021 nesla soutěž jméno Česká biopotravina roku) je největší soutěží v oblasti potravin s certifikacÍ BIO u nás, která se pravidelně koná již od roku 2002. Účast v soutěži nabízí výrobcům biopotravin jedinečnou příležitost pro zviditelnění svých výrobků jak mezi obchodníky samotnými, tak pro zpopularizování mezi širokou veřejností. Soutěž je každoročně pořádána pod záštitou ministra zemědělství a ústředního ředitele Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

Více o soutěži zde.

TZ  Svazu ekologických zemědělců

Nejnovější články

Jaká je nejzdravější strava?

Není univerzální zdravá dieta! Ano jsou univerzální živiny, ale jejich…

BIO potravina roku 2024

PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců vyhlašuje soutěž Nejlepší biopotravina roku…

V Česku chybí kuřecí...

Na trhu chybí drůbeží maso. Není to nářek zpracovatelů masa, ale prostý popis…
Novinky, akce, recepty a mnoho dalšího
pravidelně ve vašem emailu
Chcete vidět jak náš newsletter vypadá?