Nakupujte fér potraviny
bez éček s naší aplikací
>
>
>
Více informací

Cestování potravin

Publikováno: 04.05.2014     Autor: ZdraváPotravina.cz

Každý den se na dálnici prohánějí plně naložené kamiony. Dovoz jablek či brambor jsou jen jedním případem z mnoha. Kolik kilometrů najedou jahody než se dostanou na váš stůl a kolik peněz jsme utratili v loňském roce za polské potraviny? Vám ukáže dnešní infografika.
Diskuse k článku

sharunka03 | 5.05.2014 - 09:55

Tak převážnou část, co je na obrázku, mám z domácích zdrojů. A v zimě to nekupuji, jen max. med pokud je k sehnání z našich končin a brambory. Rajčata, okurky a takovéto věci, ať si nechají na krámě. Bohužel jako kešu, to se nedá nic dělat, musím si nechat dovézt třeba až z té daleké Indie.

naguru94 | 6.05.2014 - 22:48

Taky se snažim kupovat naše potraviny (a pěstovat si svoje), jen nechápu proč bývaj někdy i 3krát dražší (např. česnek v supermarketech). Vždyť to nemá logiku! Pak jsou tu, ale potraviny (např. banány), který konzumuju skoro každej den a ty asi těžko seženu český (i když existuje jeden ziměvzdornej banánovník) :)

Anywetta@ | 11.05.2014 - 17:37

Také se snažím, aby má "ekologická stopa" byla co nejmenší, ale mám ještě co dohánět. S některými potravinami je to komplikované, jednak proto, že už se toho u nás moc nepěstuje, často je to i mnohonásobně dražší a něco se tady ani vypěstovat nedá. Ovoce a zeleninu preferuji z ČR, ale občas si koupím banán, pomeranč nebo třeba sušené rozinky. S obilovinami a luštěninami je to bohužel horší - původem z ČR seženu snad jen mouku, obilné vločky a pohanku. Občas i oříšky nebo semínka. Ale některé věci jako třtinový cukr nebo koření kupuji původem zahraniční. A maso ani mléčné výrobky nekupuji vůbec.

phov | 12.05.2014 - 22:22

Už několik dní mám hroznou chuť na jahody, ale odolávám.. Počkám si, předpokládám, že za měsíc by se už mohly objevit první domácí.

Slunew | 2.06.2014 - 13:24

tak už můžete už jsou naše a moc dobré...dokonce jsem u sousedů měla už i první papriku z dvojitého foliáku :)))

Přidat komentář

Nejnovější články

Eidam, levnější konkurence proteinovým tyčinkám

Na eidam se někdy nahlíží jako na laciný sýr vhodný pro vaření. Opravdu si…

Musí být mražené horší než čerstvé?

Při správném výběru a vhodné úpravě ovoce a zeleniny nemusí být vždy mražené…

Chutnali jsme hotovky...

Černé ovce testovaly hotovky a přizvaly nás...
Novinky, akce, recepty a mnoho dalšího
pravidelně ve vašem emailu
Chcete vidět jak náš newsletter vypadá?