Nakupujte fér potraviny
bez éček s naší aplikací
>
>
>
Více informací

Genuss festival - farmářské trhy v Rakousku

Publikováno: 08.05.2011     Autor: Neznámý

Trhy s rakouskými specialitami ze všech regionů Rakouska s možností ochutnávek a nákupu přímo od farmářů v BIO kvalitě.


V České republice se farmářské trhy stávají stále více populárnější. Češi znovuobjevují to, co zde mělo dlouhou tradici - tedy nákup přímo od farmáře/výrobce na trhu. Pak přišlo období okouzlení megaobchody, které nyní střídá vystřízlivění a u spousty návštěvníků farmářských trhů i rozčarování z nabídky hypermarketů. Není se tedy čemu divit, že farmářské trhy se znovu vracejí na tržiště a náměstí a lidé si s chutí a radostí koupí zeleninu a ovoce vypěstované pěstiteli z místní vesnice a či nedaleké farmy.

Tento víkend se ve Vídni koná Genuss Festival který je určen všem, kteří milují jídlo, chutě a oceňují poctivou kvalitu surovin a jejich zpracování. V městském parku se tak sešlo přes 160 farmářů a výrobců rakouských specialit ze všech regionů Rakouska, kde nabízeli své výrobky k prodeji a ochutnání.

O ochutnávky byl obrovský zájem, stejně tak velký byl ale zájem o nákup specialit. Ať už to byly ty velmi tradiční jako alpské sýry, šunka, tirolský špek, pečivo, rakouské víno, tak i opravdové speciality, které kombinovaly netradiční chutě.

Na své si přišli i zájemci o BIO výrobky, jelikož všude byly vidět certifikáty o BIO kvalitě a původu surovin. BIO nebyly ale jen samotné potraviny, ale například i příbory u většiny stánků farmářů a u občerstvení byly vyrobeny ze dřeva a talíře z papíru. Drobných detailů, kde bylo vidět, že rakušanům na přírodě a ekologickém přístupu k životu záleží, se našlo spousta...
Diskuse k článku

anonymní uživatel | 5.06.2011 - 14:59

Obrázky nie je možné otvoriť/zväčšiť.

ZdraváPotravina.cz | 5.06.2011 - 15:06

Omlouváme se za chybku, již je opravena.

Přidat komentář

Nejnovější články

Kontaminace čerstvého mléka!

Riziko z potravin Mikrobiální kontaminace čerstvého mléka baleného do PET lahví…

Pozitivní zprávy

Chceme lidi naučit nakupovat vždy ty nejkvalitnější potraviny...hlavní moto…

Jak podpořit dětskou soustředěnost?

Se začátkem nového školního roku si děti zase museli zvyknout na pravidelný…
Novinky, akce, recepty a mnoho dalšího
pravidelně ve vašem emailu
Chcete vidět jak náš newsletter vypadá?