Nakupujte fér potraviny
bez éček s naší aplikací
>
>
>
Více informací

Genuss festival - farmářské trhy v Rakousku

Publikováno: 08.05.2011     Autor: Neznámý

Trhy s rakouskými specialitami ze všech regionů Rakouska s možností ochutnávek a nákupu přímo od farmářů v BIO kvalitě.


V České republice se farmářské trhy stávají stále více populárnější. Češi znovuobjevují to, co zde mělo dlouhou tradici - tedy nákup přímo od farmáře/výrobce na trhu. Pak přišlo období okouzlení megaobchody, které nyní střídá vystřízlivění a u spousty návštěvníků farmářských trhů i rozčarování z nabídky hypermarketů. Není se tedy čemu divit, že farmářské trhy se znovu vracejí na tržiště a náměstí a lidé si s chutí a radostí koupí zeleninu a ovoce vypěstované pěstiteli z místní vesnice a či nedaleké farmy.

Tento víkend se ve Vídni koná Genuss Festival který je určen všem, kteří milují jídlo, chutě a oceňují poctivou kvalitu surovin a jejich zpracování. V městském parku se tak sešlo přes 160 farmářů a výrobců rakouských specialit ze všech regionů Rakouska, kde nabízeli své výrobky k prodeji a ochutnání.

O ochutnávky byl obrovský zájem, stejně tak velký byl ale zájem o nákup specialit. Ať už to byly ty velmi tradiční jako alpské sýry, šunka, tirolský špek, pečivo, rakouské víno, tak i opravdové speciality, které kombinovaly netradiční chutě.

Na své si přišli i zájemci o BIO výrobky, jelikož všude byly vidět certifikáty o BIO kvalitě a původu surovin. BIO nebyly ale jen samotné potraviny, ale například i příbory u většiny stánků farmářů a u občerstvení byly vyrobeny ze dřeva a talíře z papíru. Drobných detailů, kde bylo vidět, že rakušanům na přírodě a ekologickém přístupu k životu záleží, se našlo spousta...
Diskuse k článku

anonymní uživatel | 5.06.2011 - 14:59

Obrázky nie je možné otvoriť/zväčšiť.

ZdraváPotravina.cz | 5.06.2011 - 15:06

Omlouváme se za chybku, již je opravena.

Přidat komentář

Nejnovější články

Radioporadna Český rozhlas Hradec Králové

Tentokrát o marmeládě, džemu a skladování potravin.

10 pravidel WHO

Základní pravidla pro uchování nezávadnosti potravin.

Aplikace FÉR potravina v novém

Do konce tohoto týdne pro oba systémy (Android i iOS) bude k dispozici…
Novinky, akce, recepty a mnoho dalšího
pravidelně ve vašem emailu
Chcete vidět jak náš newsletter vypadá?