Nakupujte fér potraviny
bez éček s naší aplikací
>
>
>
Více informací

Kniha Doba jedová

Publikováno: 16.05.2011     Autor: Neznámý

Představení velmi aktuální knihy Doba jedová - o rizicích dnešní doby, která jsou realitou.


Kniha nabízí poutavé čtení o škodlivých látkách v potravinách, nápojích, kosmetice, lécích a potravinových doplňcích a životním prostředí vůbec, které jsou reklamou, sdělovacími prostředky a mnohdy i medicínou doporučovány jako zdraví prospěšné. Značná pozornost je věnována možným rizikům očkování, jež v současné době vyvolávají zvýšený zájem veřejnosti. Autoři Anna Strunecká a Jiří Patočka, vysoce erudovaní a mezinárodně uznávaní odborníci v oblasti biomedicíny a toxikologie s dlouholetými zkušenostmi v publicistice, podávají vysvětlení jasnou, přístupnou a srozumitelnou formou. Každá kapitola je doplněna odkazy na populární i vědeckou literaturu. Čtenářům se tak nabízí zcela ojedinělá příručka pro každodenní orientaci v nepřehledné oblasti ovládané zájmy trhu a zisku, s náměty, jak se bránit před mnoha zdravotními riziky a rádoby vědecky podloženými radami.

Sedm kapitol této knížky představuje brilantní, erudovaný a současně velice zábavný pohled na nejrůznější látky, ale i předměty, které nás doprovázejí od „kolébky do hrobu“. Hlavním cílem autorů bylo demystifikovat a podrobit kritickému rozboru různá pravidla a poučky týkající se jednak životosprávy jedince, jednak životního stylu jako takového. U každého jednotlivého příběhu na základě nejnovějších odborných poznatků citlivě zvažují všechna „pro“ i „proti“. Autoři neváhají přiznat, že absurditou doby, ve které žijeme, jsou i protikladné názory odborníků nebo nedostatek relevantních informací o věcech, které nás obklopují (například mikrovlnné trouby nebo pružinové matrace). Každá kapitola je proto doplněna odkazy na populární i vědeckou literaturu.

Knížka je určena pro zvídavé čtenáře, kteří hledají poučení a vysvětlení mnoha současných problémů, jako je třeba melaminový skandál, kontaminace masa a vajec dioxiny, amalgamové plomby nebo široce doporučované očkování dívek ve věku 9–15 let proti rakovině děložního čípku. Mnoho rad a poučení naleznou rodiče kojenců a batolat, ale i senioři při hledání způsobů ke zkvalitnění vlastního života. Doba jedová by měla představovat doporučenou četbu pro studenty i profesionální zdravotníky, neboť obsahuje mnohé informace, které nejsou v učebnicích obsaženy. Čtenářům se tak nabízí zcela ojedinělá příručka pro každodenní orientaci v nepřehledné oblasti ovládané zájmy trhu, lobbingu a zisku, s náměty, jak se bránit před mnoha zdravotními riziky a rádoby vědecky podloženými radami.

Autoři


Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. má dlouholeté zkušenosti z pedagogické práce na Univerzitě Karlově. Zároveň byla řešitelkou a spoluřešitelkou sedmi grantových projektů zabývajících se mechanismy vzniku patofyziologických změn u hematologických onemocnění, schizofrenie, Alzheimerovy nemoci a autismu. Věnuje se též intenzivně vědecko-populární publicistice se zaměřením na biomedicínu.

Prof. RNDr. Jiří Patočka, DrSc. je profesorem toxikologie na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Pracuje v oboru molekulární biochemie, enzymologie a toxikologie extrémně jedovatých synteticky připravených i přírodních látek a psychofarmak. Ve své vědecké práci se zaměřuje na biochemické mechanismy toxických účinků různých biologicky aktivních látek a léků, zejména v terapii Alzheimerovy nemoci. Zabývá se rovněž působením různých peptidů v procesech učení a paměti.

296 str., brož., 279 Kč, 2001, ISBN 978-80-7387-469-8

Knihu Doba jedová si můžete objednat na www.DobaJedova.czDiskuse k článku

anonymní uživatel | 20.05.2011 - 09:59

:*

I.Zi... | 16.08.2011 - 12:01

Opravdu zajímavá knížka..občas mi z ní i běhal mráz po zádech.

Frodik | 16.08.2011 - 13:41

I.Zi: Jo přesně, máme ji taky doma a udělal bych to jako povinnou četbu místo Babičky ve škole. Je to opravdu síla a doporučuju tu knížku číst po kouscích, protože najednou je to až moc silný kafe. Když si jenom vezmu všechnu tu kosmetiku nadupovanou jedama a nebo to očkování - já sám za sebe si odnáším z téhle knížky, že mě už nikdo nikdy očkovat v životě nebude a s komerční kosmetikou jsem právě taky zkoncoval !

anonymní uživatel | 7.09.2011 - 15:14

No ono to ve skutečnosti možná bude ještě horší, než jsme doufali...

Alča | 8.09.2011 - 11:43

Já jsem si už předem zamluvila knížku v knihovně, mají jí brzy koupit, ale teda děsíte mě už dopředu

anonymní uživatel | 8.09.2011 - 20:37

Vážení, tak tato kniha mě potěšila. Je mi smutno, jak si sami způsobujeme na tomto světě nemoci. Ach jo, ta chemikalizace přírody nás jednou zabije. Konečně inteligentní vědci mluví výborně, věcně, účelně a populárněnaučným slohem k nám laikům. Děkuji za tento počin týmu autorů. Jsem ráda, že konečně se dva vědci nebáli říci pravdu či nej možnou věc, která by však byla či je realitou....Děkuji!

anonymní uživatel | 15.09.2011 - 12:54

No, říkám si, na něco se zemřít musí žejo..kvůli tomu deodorant používat nepřestanu. Ale fakt nechápu, proč tolik nebezpečných věcí výrobci zbytečně přidávají do potravin,kosmetiky... a hodně asi taky pramení z nevědomosti a lhostejnosti.

Frodik | 15.09.2011 - 13:00

I.Zi...: Názor, že člověk na něco umřít musí je podle mě blbost. Jistota je, že člověk umře. Ale je rozdíl jestli v 60ti nebo v 80ti a taky jaká je kvalita druhé poloviny jeho života. Protože do takových 30ti - 40ti je ještě tělo jakž takž schopné se s toxickými látkami a jedy vypořádávat a pak se to začne projevovat. Ale problém je v té prodlevě - protože pak si člověk říká, že ty civilizační nemoci v určitém věku jsou "normální". Ale nejsou ! Za život si nastřádáme v sobě tolik jedů, že se to na stáří projeví. Takže je to jenom na vás, jestli budete v 60ti fit a jako rybička a nebo po zbytek života hekat a léčit se s deseti různýma nemocema.

anonymní uživatel | 15.09.2011 - 17:28

I.Zi... víte, jakmile je člověk nemocný, tak už neříká na něco se umřít musí, jakoby ten člověk ještě umřít nechtěl, tyto hrdinské řeči říkají jen zdraví jedinci nebo alespoň já jsem je od nemocného zatím neslyšela. Např. můj známý kouřil jak fabrika, hrdina největší tolikrát jsem od něho slyšela na moje slova nekuř "na něco se umřít musí", dnes už není mezi námi, po diagnóze už tak nemluvil, jako by v 55 bylo na odchod brzy

anonymní uživatel | 19.09.2011 - 07:55

Děkuji autorům a názorům v diskuzi, knížku jsem si objednala. Část už mám přelouskanou a jen mám otevřenou pusu. Uvažuji o dalším zakoupení, protože si myslím, že by to byl hezký dárek k Vánocům pro mé nejbližší, stejně nevím co koupit a já jsem pro praktické dárky než kraviny.

I.Zi... | 20.09.2011 - 12:09

Frodik - Nojo, jenže těch jedů dokola na nás působí tolik, že to bych asi musela i přestat dýchat. A když se mluví o kvalitě prožitého života, tak je pro mě příjemnější, když já i okolí např. ten deodorant používá. I když kdybych znala nějaký bez hliníku, tak si určitě zvolím ten.. fakt by to chtělo aby člověk u sebe nosil příručku, podle které by vybíral menší zlo :-( A kdyby to opravdu záleželo JENOM na mě, tak by to bylo vážně krásné Linda - divila byste se, ale někteří nemocní lidé to opravdu říkají

anonymní uživatel | 21.09.2011 - 08:16

Škoda, že jsem knížku nečetla před třemi lety. Jistě bych se při očkování proti rakovině děložního čípku rozhodla jinak a ušetřila si tím 10.000,-. Měla jsem mráz na zádech. Nikdo nejde na takovéhle očkování s představou smrti, ale s představou že mi pomůže mě ochránit ne třeba usmrtit.

anonymní uživatel | 27.09.2011 - 18:53

Knížku doporučuji všem komu na sobě, alespoň trochu záleží. Díky ní jsem si konečně udělala vlastní obrázek na mnoho věcí, z něčeho jsem v rozpacích a z něčeho v šoku. Líbí se mi, že není psaná zdlouhavě a jde hned k věci.

anonymní uživatel | 30.09.2011 - 13:26

Víte,výrobci oněch jedů začnou reagovat, až jim někdo dokáže podle lidských zákonů, že jsou jejich jedy škodlivé.Přírodní zákony jasně stanovují, že co v potravinách nebylo v minulosti to tam nepatří.

anonymní uživatel | 2.10.2011 - 12:55

Knížka Doba jedová mi zítra dorazí, zároveň se těším a zároveň se bojím :(, snad mi nebude tak zle.

anonymní uživatel | 10.10.2011 - 14:40

Kniha doba jedová byla pro mě velice zajímavé čtení o tom co všechno nevědomky jíme. Člověk ledacos tuší, ale konečně vyšlo něco nematoucího a nezavádějícího, Dobu jedovou jednoznačně doporučuji.

anonymní uživatel | 1.12.2011 - 02:22

Knížka je super, jsem ráda, že jsem investovala ty peníze za takové čtení. Jenže to není vše co se děje kolem nás. Sami si můžeme za to jak to tady vypadá a taky jak všichni dopadneme. Hubíme se sami. Každý tady píše jak se bude držet pravidel správného stravování bez éček a bude žít bez luxusní kosmetiky. Ale to bysme musely žít někde na kopcích v Tatrách, každý by měl stádo koz a tkaly bysme košile na stavu? Pochybuji, že mají všichni doma valchu. Knížka otevře oči, ale jen u pár věcí, které jsou napsány v knize, ale že používáme pro nás běžné věci v každodenním životě a škodíme si tím i okolí, to už nikoho nenapadne.

flybee | 3.12.2011 - 16:48

Souhlasím s Majdou, přestože už se mezi námi objevilo mnoho vlaštovek, které si uvědomují, že pokud se lidstvo bude vyvíjet stejným směrem jako doposud, čeká nás záhuba. A to nemyslím jen katastrofické výjevy z Holywoodských filmů, ale narážím tím spíše na tu duševní záhubu. Společnost došla do takové fáze, kdy se z jedince od narození systematicky vychovává zaslepená makající troska. Ve školách si cpeme do hlavy nesmysly, abychom se měli podle našich rodičů "lépe než oni", pak dřeme v zaměstnání ve stresu do úmoru, abychom zaplatili hypotéku. V létě se spolu s dalším stádem (omluvte ten výraz) sebereme a jedem na dovču k bazénu s all inclusive, ale už tam se stresujeme, co nás čeká doma. Takhle je to pořád dokola. Nehledě na neustálé vymývání mozku médii a různými institucemi (vláda, lékařství, farmaceutické společnosti). Naše duše, naše lidskost je v nás tak potlačována, že už nevíme, co je pro nás dobré. Ze všech stran slyšíme : "Tohle je dobré, tohle zase špatné.", ale my sami bychom měli vědět, co je pro nás nejlepší. Všichni si přejeme být šťastní, to nás sjednocuje. Nicméně se k sobě jako jednotná společnost nechováme, jsme silně individualizovaní a odtržení od kolektivního vědomí a to je moc moc špatně. Možná, že se nakonec spolu do kopců vrátíme, ona už to příroda zařídí. Pokud se toho dožiju, poběžím jako první. :)

anonymní uživatel | 15.12.2011 - 21:46

Taky se mi knížka dostala do rukou a nestačím se divit, jak je např.farmacie jen velkej byznys a vůbec jim nejde o člověka jako takového..hodně moc jsem si z této knížky vzala a nejenom že se už pěkných pár měsíců stravuji zdravě, ale po přečtení této knížky se přeorientovávám na přírodní kosmetiku, protože se nestačím divit, co za hnusy na sebe dennodenně patlám..Ještě nejsem v knížce u konce, jsem zvědavá co se ještě dozvím.. Baví mě, jak všechny ty změny (strava, kosmetika) ovlivňují moje zdraví v pozitivním slova smyslu - hlavně do budoucna.. Pak my, co se nám teď všichni smějou, jak jsme divní, budeme v absolutní pohodě a nebudeme muset zachranovat něco, na co už bude pozdě.. škoda jen, že spousta lidí tohle nikdy nepochopí..

anonymní uživatel | 25.01.2012 - 12:47

Knihu jsem se rozhodla koupit celé rodině. Je neuvěřitelné, že lékaři nám ničí zdraví a dopručují stále očkování ve velkém rozsahu, hormonální léčbu apod. Všichni bychom měli mít informace a pak se svobodně rozhodnout. Začátek možná jsou i biopotraviny.

anonymní uživatel | 1.08.2012 - 14:14

Konečně knížka, která říká spoustu věcí na rovinu a zároveň vás nechává přemýšlet o věcech co vás jen tak nenapadnou a přesto se s nimi denně vídáte. Super pochvala autorům za jejich odvahu a podělení se o jejich nabité vědomosti.

anonymní uživatel | 21.03.2017 - 16:20

Já koupila dětem domů tuto knížky, strašně ji milují http://www.egmont.cz/barbie-ve-svete-her-omalovanky-1/

anonymní uživatel | 22.03.2017 - 17:23

To je moc krásná knížka také jí máme doma, koupila jsem ji ale na albatrosmedia.cz

anonymní uživatel | 23.03.2017 - 18:46

To je pěkná knížka, naše Verunka ji má nejradši

anonymní uživatel | 25.03.2017 - 13:22

Na albatrosmedia jsem pořídila veškeré Vánoční dárky :-D

Přidat komentář

Nejnovější články

Kontaminace čerstvého mléka!

Riziko z potravin Mikrobiální kontaminace čerstvého mléka baleného do PET lahví…

Pozitivní zprávy

Chceme lidi naučit nakupovat vždy ty nejkvalitnější potraviny...hlavní moto…

Jak podpořit dětskou soustředěnost?

Se začátkem nového školního roku si děti zase museli zvyknout na pravidelný…
Novinky, akce, recepty a mnoho dalšího
pravidelně ve vašem emailu
Chcete vidět jak náš newsletter vypadá?