Nakupujte fér potraviny
bez éček s naší aplikací
>
>
>
Více informací

Sbírka potravin

Publikováno: 14.11.2021     Autor: FÉR potravina

Podzimní kolo se uskuteční 20. listopadu 2021. zapojíte se i vy?


Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie.

Je realizována pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a Evropskou federací potravinových bank a je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti, se sociálními partnery Charita Česká republika, Armáda spásy, NADĚJE a Slezská diakonie a obchodními řetězci Albert, Billa, dm drogerie markt, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, ROSSMANN, Tesco, Rohlik.cz a Košík.cz.

Je to jednoduché navštivte nejbližší obchod zapojený do sbírky, předejte specifický nákup dobrovolníkům se zelenou zástěrou a logem sbírky a poté vše bude převezeno do nejbližší potravinové banky, kde se vše roztřídí, zkontroluje a připraví pro potřebné. Pro ty, co nechtějí do kamenného obchodu je možné nakoupit pro Sbírku potravin i on-line přes Rohlik.cziTesco nebo Kosik.cz. Jo a Rohlík se rozhodl, že do potravinových bank daruje 20 % navíc z toho, co vybrete u nich na eschopu vy. 

 

Zdroj: SOCR ČR 

Nejnovější články

Zmrzlinové osvěžení

Je léto, je teplo, svítí sluníčko a k tomu zmrzlina prostě patří. Kde se…

Když člověk ovlivní přirozenou evoluci…

nejen v Brně si připomínáme 200 let od narození otce genetiky. Na výstavu zve i…

Biopotravina roku 2022

Klání o nejlepší českou biopotravinu mění název jen na BIOPOTRAVINU. Přeci…
Novinky, akce, recepty a mnoho dalšího
pravidelně ve vašem emailu
Chcete vidět jak náš newsletter vypadá?