Nakupujte fér potraviny
bez éček s naší aplikací
>
>
>
Více informací

Sbírka potravin

Publikováno: 14.11.2021     Autor: FÉR potravina

Podzimní kolo se uskuteční 20. listopadu 2021. zapojíte se i vy?


Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie.

Je realizována pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a Evropskou federací potravinových bank a je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti, se sociálními partnery Charita Česká republika, Armáda spásy, NADĚJE a Slezská diakonie a obchodními řetězci Albert, Billa, dm drogerie markt, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, ROSSMANN, Tesco, Rohlik.cz a Košík.cz.

Je to jednoduché navštivte nejbližší obchod zapojený do sbírky, předejte specifický nákup dobrovolníkům se zelenou zástěrou a logem sbírky a poté vše bude převezeno do nejbližší potravinové banky, kde se vše roztřídí, zkontroluje a připraví pro potřebné. Pro ty, co nechtějí do kamenného obchodu je možné nakoupit pro Sbírku potravin i on-line přes Rohlik.cziTesco nebo Kosik.cz. Jo a Rohlík se rozhodl, že do potravinových bank daruje 20 % navíc z toho, co vybrete u nich na eschopu vy. 

 

Zdroj: SOCR ČR Diskuse k článku

Zatím nebyl přidán žádný komentář

Přidat komentář

Nejnovější články

Je libo brouk nebo červík?

Hmyz jako jídlo budoucnosti? Ne, už teď je možné ho zařadit do svých jídelníčků!

Rostlinné nebo živočišné?

Zájem konzumentů o tzv. rostlinné alternativy mléka, mléčných výrobků, ale i…

Varné typy brambor

Blíží se nám Vánoce a bramborové saláty. jaké typy brambor použít aby se nám…
Novinky, akce, recepty a mnoho dalšího
pravidelně ve vašem emailu
Chcete vidět jak náš newsletter vypadá?