Nakupujte fér potraviny
bez éček s naší aplikací
>
>
>
Více informací

Ženy versus muži

Publikováno: 22.05.2014     Autor: ZdraváPotravina.cz

Není snad nikdo, kdo by na toto téma nezavedl rozhovor. Kolik průměrně vypije Čech vína a kdo více na silnicích bourá? Více už nebudeme prozrazovat. O tom dnešní infografika.
Diskuse k článku

sharunka03 | 23.05.2014 - 09:33

Takže asi takhle, nesnáším statistiky!!! Samozřejmě nám chtěli říct, že je to včetně nemluvňat dělaný že? Jako to bývá i v jiných statistikách. Chci vidět, jak novorozenec kouří,pije alkohol a řídí vozidlo, to je fakt postavený na hlavu. A ani já nekouřím a piju příležitostně. Ještě měli napsat, jak všichni dlužíme státu, jakože já taky třeba nic nikomu nedloužím. Jo a ty průměrný platy, že se to dostane i na tyto stránky je smutný protože ještě smutnější je fakt, že tři čtvrtiny lidí v této republice na to nedosáhne. Tak nevím o čem ty čísla pak vypovídají - směšné !!!!

Danah | 23.05.2014 - 23:43

Praha kazí průměr, sharunko!  Mně zase zaujalo, že se prý dožíváme vyššího věku, a každé druhé dítě se dožije 100 let! To  ti chudáci budou mít pěknou budoucnost- pracovat až do smrti. Minimálně 50 let strávit v práci? Hrůza.

Anywetta@ | 26.05.2014 - 06:53

Praha sice kazí průměr, ale je to hlavně díky politikům, ředitelům, vysoce postaveným managerům,... ale obyčejní lidé jsou většinou také pod průměrem... Navíc v Praze je dražší bydlení a služby, takže to, co člověku zůstane se vyrovnává. Jen se v Praze asi shání lépe práce.A s tím důchochem - když se lidé baví, kolik jim zbývá do důchodu, tak já jsem klidná. Za mě už nejspíše žádný důchod nebude. :-)

Josefík | 26.05.2014 - 10:12

Před 100 lety byla průměrná doba dožítí v ČR 39 let. Ve většině afrických zemí je nyní cca 45 let. Takže jsem rád, že žiju v Česku a zrovna v této době. Podívejte se na odkaz...

Danah | 26.05.2014 - 19:58

To, že se údajně dožíváme vyššího věku, je jedna věc, druhá věc ale je, s jakou kvalitou života: vždyť dnes je úplně normální být nemocný, a ne zdravý! Jestli mají lidé strávit "na drogách"- míněno na práškách, třeba 50 či 60 let- má ten vyšší věk tedy smysl? Stále mladší a mladší generace trpí alergiemi a všelijakými nemocemi. Dnes jsem náhodně uviděla v novinách titulek o 12-leté dívence se žlučníkovými kameny. 

Dita | 26.05.2014 - 22:00

Já znám poměrně hodně lidí, co mají mzdu vyšší než je průměr. Jsou to, ale lidé, kteří disponují schopnostmi nabídnout zaměstnavateli poměrně slušné vědomosti a dovednosti. Mě docela překvapuje rozdílnost v počtu dopravních nehod, ovšem jak hodně se tu chlastá, je zoufalé. 

Danah | 27.05.2014 - 00:47

Dito, to mi připomíná ten vtip, že je lepší sednout za volant opilý, protože opilí řidiči zaviní jen 20 % dopravních nehod. :-)) 80 % nehod zaviní střízliví! :-))

anonymní uživatel | 21.10.2014 - 06:39

Upozornil bych na to že v grafice je uveden i median mezd, tedy číslo na které dosáhne polovina lidí. 

anonymní uživatel | 8.11.2014 - 22:19

Nevím odkud jsou ty statisktiky :) asi z Marsu a Venuše.1. Pití alkoholu. Neznám mnoho žen které by byly abstinenty resp. jejich procentuální zastoupení je nižší jak 10 % celku.2. Kouření, no nezapoměňme, že všichni kuřáci platí, a někteří se léčí, a mnozí si za to i připlácejí. Ale všichni drogově závislí na detoxu neplatí a léčí se ... hmm si říkám kde je chyba.3. Ženy mají dovoluji si tvrdit průměrně méně pracovních úrazů (asi to bude tím, že mnohé pracovní úrazy jsou z težkého průmyslu kde mnoho žen nepracuje). Je do tohoto počítána i doba před porodem?4. 87% mužů bouralo v roce 2012 vlastní vinou? To by 9/10 vašich známích bouralo ... asi to taky nebude úplně v pořádku. Není zde zohledněn poměr mužů řidičů a žen řidiček, rovněž není zohledněn poměr najetých kilometrů mužů a žen (jsou u nás i profesionální řidičky, ale většina mých známých ženského pohlaví najede za měsíc méně jak já za týden a to mě řízení neživí)5. S platy souhlasím, ženám hodně snižuje průměr platová politika pro platbu lidí mimo profesi či bez vzdělání. Muži mohou mít i bez vzdělání vyší platy díky fyzicky těžší práci.

Přidat komentář

Nejnovější články

Letenské prase aneb zabijačka v muzeu

Nevíte co o víkendu? Kdo v sobotu 22.1. budete v Praze, tak Národní zemědělské…

Konec titanové běloby!

E 171 - oxid titaničitý neboli titanová běloba mizí ze seznamu povolených…

Je potřeba se ještě pořád bát hormonů a antibiotik?

Kuřecí maso plné hormonů a antibiotik? Použití růstových hormonů a antibiotik…
Novinky, akce, recepty a mnoho dalšího
pravidelně ve vašem emailu
Chcete vidět jak náš newsletter vypadá?