Nakupujte fér potraviny
bez éček s naší aplikací
>
>
>
Více informací

Bude nějaké to předsevzetí?

Publikováno: 03.01.2022     Autor: FÉR potravina

Co si letos dát trochu jiné předsevzetí, nemyslet jen na sebe, ale i své okolí? Co takhle zkusit omezit plýtvání?


Dáváte si novoroční předsevzetí? Že zhubnete? Začnete dříve vstávat? Budete si lépe plánovat práci? Přestanete odkládat úkoly?

Co takhle letos zkusit přidat budu nakupovat jen to, co opravdu potřebuji, abychom pomohli každý z  nás v rámci plýtvání. A není to jen o zbytečných nákupech, ale je dobré naučit se využívat každou část zakoupených potravin. O plýtvání jsme toho napsali již mnoho a vždy končíme u toho, že musíme začít u sebe neb nejvíce potravinového odpadu vyprodukují domácnosti!

Dalším předsevzetím by třeba mohlo být i omezení zbytečných obalů. Vždyť ne vše musím balit do igelitu a pak ho doma vyhodit. Co zkusit občas nakoupit v bezobalových obchodech nebo využít možnost „otoč obal“  jak nabízí např. Rohlík, jeden z našich dlouholetých podporovatelů. Rohlík nabízí i možnost zakoupit jídlo těsně před exspirací „zachraň jídlo“. A proč ne, vždyť večer objednáte a druhý den máte z čeho vařit a ještě budete mít dobrý pocit, že jste ušetřili a zachránili potraviny před vyhozením.

Další z našich podporovatelů Penny, zas nabízí sáčky na zeleninu, které můžete používat opakovaně, nebo na svých stránkách spolu s kuchařem Martinem Škodou ukazuje, jak se dají využít v kuchyni třeba starý chleba, nějaké ty „zbytky“ a „odřezky“. Tedy i u nich funguje „konec plýtvání“.

 

Tak Zkuste to taky J

 

Třeba toto předsevzetí Vám vydrží déle, než to začnu cvičit…Diskuse k článku

anonymní uživatel | 10.01.2022 - 11:07

Hezký den, co bylo cca před 30 a více lety samozřejmostí, se teď znova učíme a navíc mi to přijde složité. Ale ano, je jiná doba. Takže teď omezujeme plýtvání za pomoci aplikací, on-line prodejců a cíleným kupováním jídla těsně před expirací. Ještě si vzpomínám, v jaké úctyhodné jednoduchosti a neplýtvání fungovala moje babička. Jako děti jsme se tomu smály, teď to zpětně obdivuji. :-) My se v rodině nad tímto tématem zamýšlíme delší dobu a na Vánoce (i narozeniny atd.) jsme si daly závazek letos nekupovat hmotné věci, místo toho zařídit nějaký zážitek, výlet, dobrodružství... třeba se spolu projet tankem, proletět balonem, poslat mámu na masáž. Zatím okukuji zážitkovky, a pokud můžu doporučit, mám dobrou zkušenost zde https://www.impresio.eu/products-list/vsechny-zazitky?kde=brno To je efektivní řešení, když nemám čas vymýšlet nějaký výlet nebo zábavu pro děti a ostatní. Myslím, že to je jediná možná cesta, jak jako lidi pokračovat dál. Naddimenzovaná spotřeba nedává vůbec smysl... Snad jsem se moc nerozkecala. :D Martina

Přidat komentář

Nejnovější články

Letenské prase aneb zabijačka v muzeu

Nevíte co o víkendu? Kdo v sobotu 22.1. budete v Praze, tak Národní zemědělské…

Konec titanové běloby!

E 171 - oxid titaničitý neboli titanová běloba mizí ze seznamu povolených…

Je potřeba se ještě pořád bát hormonů a antibiotik?

Kuřecí maso plné hormonů a antibiotik? Použití růstových hormonů a antibiotik…
Novinky, akce, recepty a mnoho dalšího
pravidelně ve vašem emailu
Chcete vidět jak náš newsletter vypadá?