Nakupujte fér potraviny
bez éček s naší aplikací
>
>
>
Více informací

Himalájská sůl

Publikováno: 15.07.2019     Autor: FÉR potravina

Himalájská sůl - zázrak, nebo předražený nesmysl?


Určitě jste nedávno zaznamenali diskuzi ohledně himalájské soli. Je růžová a mnohdy stojí až dvacetkrát více než běžná kuchyňská sůl.  A prý je také zásadně lepší. A tak jsme se na pozvání A DOST! pokusili vysvětlit, jak to s ní je doopravdy. Zaměřili jsme se i na to, jaké následky na zdraví může mít používání nesprávného druhu soli. Podívejte se sami  a možná budete i překvapeni, jak, že to s tou solí vlastně je.

 

V naší databázi hodnotíme potraviny podle údajů na etiketách – nikoli podle laboratorních testů nebo ceny. Proto u nás mají všechny soli hodnocení více méně stejné.

Na otázku: " Má mořská a himálajská sůl více minerálů než kamenná?" si už loni posvítila i další organizace, se kterou taky čas od času spolupracujeme - D Test. Maximální doporučená dávka soli pro zdravého dospělého jedince je 6 gramů denně. Pokud se chce potravina prezentovat jako zdroj nějakého minerálu, musí pokrýt alespoň 15 % jeho denní spotřeby. Nezávislý test ale ukázal, že nemá smysl spoléhat se na jakoukoliv sůl coby zdroj jiných minerálních látek než sodíku a chloru. „Ani ty nejdražší himálajské soli nedokážou v maximální denní porci pokrýt více než 3,7 % doporučené denní potřeby železa a 1 % vápníku nebo draslíku,“ shrnuje zjištění Hana Hoffmannová, šéfredaktorka časopisu dTest. Výsledky jsou zde

 

 

#adost #streamcz #jantuna #TunaMedia #zdravi Televizeseznam.cz Stream.czDiskuse k článku

Zatím nebyl přidán žádný komentář

Přidat komentář

Nejnovější články

Radioporadna o čokoládě a sušených plodech

5.12. byla ředitelka projektu Hana Střítecká opět pozvána do Radioporadny…

S Černými ovcemi jsme ochutnali paštiky...

Spolu s týmem Černých ovcí jsme ochutnali 8 játrových paštik. jak chutnaly? tak…

Veselé, chutné a zdravé Vánoce!

Chcete si letos užít Vánoce, ale zároveň se cítit lehce a dobře? Podívejte se…
Novinky, akce, recepty a mnoho dalšího
pravidelně ve vašem emailu
Chcete vidět jak náš newsletter vypadá?