Nakupujte fér potraviny
bez éček s naší aplikací
>
>
>
Více informací

Jídlo v "KRABICI"?

Publikováno: 08.11.2021     Autor: FÉR potravina

FOX – Food processing in a box – zpracování potravin v „krabici“. Tedy v mobilní jednotce přesouvající se v daném regionu od pěstitele k pěstiteli.


Výroba potravin nemusí probíhat pouze ve velké továrně, ale klidně i přímo za vaším domem. Stačí využít FOX. FOX je mobilní kontejnerová jednotka, snadno se přesouvá, je plně vybavena nejnovějšími technologiemi pro mírné zpracování potravin pro malé pěstitele přímo v regionu.

FOX stimuluje krátké potravinové řetězce dodavatelů ovoce a zeleniny používáním malých a inovativních technologií k mírnému zpracování. Takovýmto přístupem se vytváří pracovní příležitosti pro regionální sdružení (huby) a poskytují kvalitně zpracované potraviny pro místní obyvatele. Tedy vše probíhá a zůstává v regionu.

Na vývoji projektu FOX spolupracuje celkem 25 partnerů. Jedná se o univerzity, výzkumné instituce (v ČR např. Výzkumný ústav potravinářský Praha), malé a střední podniky a asociace se sídlem v různých evropských zemích.

Více v češtině ZDE. Brožurka v angličtině ZDE.

FOX usiluje o širokou podporu založením Evropského zájmového sdružení malých zpracovatelů zemědělské produkce. Tedy chcete-li můžete se přidat.Diskuse k článku

Zatím nebyl přidán žádný komentář

Přidat komentář

Nejnovější články

Je libo brouk nebo červík?

Hmyz jako jídlo budoucnosti? Ne, už teď je možné ho zařadit do svých jídelníčků!

Rostlinné nebo živočišné?

Zájem konzumentů o tzv. rostlinné alternativy mléka, mléčných výrobků, ale i…

Varné typy brambor

Blíží se nám Vánoce a bramborové saláty. jaké typy brambor použít aby se nám…
Novinky, akce, recepty a mnoho dalšího
pravidelně ve vašem emailu
Chcete vidět jak náš newsletter vypadá?