Nakupujte fér potraviny
bez éček s naší aplikací
>
>
>
Více informací

Kam na profesní informace o potravinách?

Publikováno: 29.09.2017     Autor: FÉR potravina

PotravinyInfo.cz – Profesní informace pro všechny výrobce, prodejce a distributory potravin.


Povinností každého provozovatele potravinářského podniku je zajistit soulad s právními předpisy pro výrobu potravin a jejich uvádění na trh. Orientovat se v desítkách zákonů, vyhlášek a evropských nařízení není vždy jednoduché. Proto je tu praktická pomůcka pro bezproblémové zvládání této činnosti - profesní on-line knihovna PotravinyInfo.cz.

On-line knihovna PotravinyInfo.cz poskytuje komplexní informace o všech povinnostech, které je potřeba dodržovat při výrobě, distribuci a prodeji potravinářských produktů. Knihovna obsahuje přes 1100 textů zaměřených na různé aspekty výroby potravin, např.:

  • označování potravin a jejich uvádění na trh,
  • hygienické požadavky na výrobu,
  • systém kritických kontrolních bodů (HACCP),
  • standardy obchodních řetězců a jiných organizací (IFS, BRC, CA, atd.),
  • metrologie,
  • produkce potravin na farmě a produkce biopotravin,
  • falšování potravin,
  • povinnosti ve stravovacích službách,
  • a další.

O dění v branži informuje bezplatný e-mailový zpravodaj. Ten dostávají zájemci o obor výroby potravin každý týden do své schránky.

Hlavní náplní knihovny je kolekce autorských článku. Články píší odborníci z praxe, kteří dohlížejí nejen na jejich věcnou správnost, ale také na jejich aktuálnost. Jakmile se změní legislativa, dojde v co nejkratším čase k úpravě článku tak, aby byl v souladu se stávajícím zněním jednotlivých předpisů.

Využívanou službou je odpovědní servis. Každý předplatitel on-line knihovny má možnost zeptat se na konkrétní problém ze své praxe. Dotaz je předán některému z autorů, který následně vypracuje odbornou odpověď.

Samozřejmostí jsou i úplná znění tuzemských a evropských předpisů pro výrobu potravin. Jakmile vyjde novela některého z předpisů nebo úplně nový předpis, ihned jsou zařazeny do legislativní sady. Uživatel má tak k dispozici na jednom místě úplnou dokumentační podporu.

Ke snadné orientaci v on-line knihovně slouží vyhledávač s možností filtrovat podle konkrétního tématu nebo typu informace.

On-line knihovna je přístupná na adrese: https://www.potravinyinfo.cz/Nejnovější články

Dvojí kvalita potravin. Blýská se na lepší časy?

Jídlo je základní lidskou potřebou a pro mnohé z nás je i příjemným požitkem.…

Podpořte nás

Pokud byste nás přeci jenom chtěli podpořit, neváhejte a příspěvek pošlete…

Děkujeme!

HITHIT skončil. My jedeme dál!
Novinky, akce, recepty a mnoho dalšího
pravidelně ve vašem emailu
Chcete vidět jak náš newsletter vypadá?