Nakupujte fér potraviny
bez éček s naší aplikací
>
>
>
Více informací

Omezení prodeje energy drinků?

Publikováno: 06.08.2019     Autor: FÉR potravina

V některých zemích v obchodech neprodají energy drinky dětem a mladistvým. Podívejte se, ve kterých, a proč jsou škodlivé. A také, jestli se k zákazu schyluje i u nás. Jen v A DOST!


Energy drinky se staly módním hitem, zejména mezi dětmi a mládeží. Hlavní stimulační látkou, obsaženou v energy drincích, je kofein. V jedné plechovce energy drinku je obsaženo zhruba stejné množství kofeinu jako v jednom šálku silné kávy. Zvýšená konzumace kofeinu, zejména u dětí, vede k poruchám spánku. Kofein má na dětský organismus ještě další neblahý vliv – zvyšuje srdeční frekvenci a krevní tlak.

Mezi další ingredience, nebezpečné pro dětskou psychiku je fenylalanin. V nadměrném množství působí jako neurotoxinrozrušuje neurony v mozku a způsobuje jejich zánik.

Energy drinky jsou doslova nabité cukrem. Jelikož cukr dodává tělu pouze velké množství kalorií, mohou vést i k obezitě. Řešením nejsou ani umělá sladidla. Ty sice nezpůsobují obezitu, zato mohou způsobit jiné zdravotní problémy.

Kofein i cukr na sebe váží nemalé množství vody a odvádějí ji z těla ven, tedy podobně jako silná káva nám tekutiny nedodají, ale organismus dehydratují.

A celý díl ADost! o tom, zda budou CZ řetězce omezovat nabídku energy drinků pro děti a mladistvé či nikoli se podívejte ZDE.

 

 

 

#adost #nezavisletesty #jantuna #TunaMediaTelevizeseznam.cz Stream.cz Diskuse k článku

Zatím nebyl přidán žádný komentář

Přidat komentář

Nejnovější články

Není logo jako logo...

Nejen loga, ale i různá zdravotní a výživová tvrzení najdeme na obalech…

Test mléčných čokolád

V hledáčku dTestu tentokrát skončily mléčné čokolády s lískovými oříšky. A…

Jsme nad věcí...

Už konečně můžeme ukázat úsměv...tak snad vám ho na tváři vykouzlíme.
Novinky, akce, recepty a mnoho dalšího
pravidelně ve vašem emailu
Chcete vidět jak náš newsletter vypadá?