Nakupujte fér potraviny
bez éček s naší aplikací
>
>
>
Více informací

Podpora české a regionální produkce má smysl, stejně jako ochrana českého trhu

Publikováno: 08.10.2013     Autor: Neznámý


Vydáno: 8.10.2013 Tisk článku
Autor: PK ČR
Tisková zpráva Potravinářské komory ze dne 8. 10. 2013.

Začátkem minulého týdne vydala Potravinářská komora ČR tiskovou zprávu, v níž apeluje na přísnější systém ochrany spotřebitele před možnými dovozy nekvalitních potravin ze zahraničí a jak se nyní ukázalo, jsou tyto požadavky více než opodstatněné. Stejně tak jako podpora regionální a domácí produkce, která je zcela nepochopitelně zpochybňována, naposledy Sdružením českých spotřebitelů.
Začátkem října zadrželi inspektoři Státní veterinární správy drůbeží maso polských dovozců v Libereckém a Moravskoslezském kraji, které mělo nejen problémy s doklady o původu suroviny, ale navíc bylo skladováno v nevhodných podmínkách. Požadavky na přísnější a intenzivnější kontrolu u rizikových komodit se ukázaly jako oprávněné, protože zde již nejde jen o kvalitu, ale i bezpečnost potravin a její zajištění pro českého spotřebitele musí být naše absolutní priorita.
V návaznosti na problémy s dovozy potravin připomeňme, že české a regionální potraviny necestují tisíce kilometrů, nemají tak za sebou náročnou přepravu, překládání, v některých případech i přebalování a skladování, nejsou tak značnou ekologickou zátěží pro životní prostředí a navíc jejich produkce dává práci v České republice napříč celou zemědělsko-potravinářskou vertikálou od nejmenších obcí až po velká města lidem se základním vzděláním až po absolventy specializovaných vysokých škol. Potravinářská komora ČR je přesvědčena, že podpora domácích a regionálních potravin má své výrazné opodstatnění a přispívá k všeobecnému rozvoji České republiky. Zvýšení soběstačnosti v produkci potravin je stejně důležité jako ochrana českého trhu před nekvalitními a v řadě případů i nebezpečnými potravinami, jejichž jedinou vizitkou je nízká cena a jejich dopadem je deformace českého trhu.
Volba českých a regionálních potravin je investicí do našeho okolí, naší země, a tím vlastně i do každého z nás.

Pro více informací, prosím, kontaktujte: Ing. Jarmila Štolcová, Ph.D., tisková mluvčí, ředitelka pro marketing a komunikaci, Tel.: +420 296 411 196, e-mail: stolcova@foodnet.cz

Další informace a odkazy naleznete na internetové adrese: http://www.foodnet.cz

Zdroj: Potravinářská komora ČR
bezpecnostpotravin.czNejnovější články

Test piv

Český národ pivo miluje - jsme národem pivařů. Ale víme, co všechno se dá v…

Kam ještě na jahody?

Máte rádi jahody tak jako my? A chtěli byste zjistit, kde je ještě mají?

Zázrak jménem brambora!

Potravina, kterou všichni známe, je běžně dostupná a přesto netušíme, jak a…
Novinky, akce, recepty a mnoho dalšího
pravidelně ve vašem emailu
Chcete vidět jak náš newsletter vypadá?