Nakupujte fér potraviny
bez éček s naší aplikací
>
>
>
Více informací

Září měsíc BIOPOTRAVIN

Publikováno: 15.09.2021     Autor: Slunew

Měsíc září je bohatý na mnoho akcí spojených s potravinami. Je to dáno především roční dobou, kdy se sklízí úroda všeho druhu. Září je také vyhlášen oficiálně Ministerstvem zemědělství jako "Měsíc biopotravin".


Začal 17. ročník kampaně Září měsíc biopotravin. Letošní ročník má moto „Bio dává smysl – nám i přírodě“.

Potraviny s označením BIO jsou v Česku čím dál oblíbenější a jde vidět, že Čechům nezáleží jen na kvalitě jídla, které konzumují, ale také na ekologii. Biopotraviny jsou totiž produktem ekologického zemědělství. Co přesně znamená výraz BIOPOTRAVINA a zda musí být vždy nejen ekologicčtější, ale i zdravější se dozvíte v našem starším článku.

Vzhledem k ne vždy nízké ceně, je potřeba se v BIO potravinách umět orientovat a kupovyt ty, které mají opravdu smysl. Tedy pokud možno ty od českých farmářů nebo okolních států a ne třeba z Číny nebo Argentiny. Cílem kampaně Září měsíc biopotravin je ukázat lidem, proč je dobré kupovat biopotraviny, pokud možno lokálního původu, a podporovat tím ekologické zemědělství v ČR. Ministerstvo zemědělství (MZe) spustilo nové webové stránky www.mesicbiopotravin.cz. Lidé zde najdou například recepty, kalendář akcí nebo aktuální informace o ekologickém zemědělství a biopotravinách. Na stejnojmenné facebookové stránce www.facebook.com/mesic.biopotravin se může veřejnost zapojit do různých spotřebitelských soutěží organizovaných ve spolupráci s partnery letošního ročníku.

MZe ve spolupráci s Českou technologickou platformou pro ekologické zemědělství a Národním zemědělským muzeem připravilo na střeše muzea na pražské Letné výstavu „Ekologické zemědělství – zodpovědná volba“. Seznamuje návštěvníky s historií a rozvojem ekologického zemědělství, jeho základními principy, výhodami a nevýhodami, které představuje produkce biopotravin, informuje o výzkumu pro zvýšení konkurenceschopnosti ekologického zemědělství. Tak se běžte podívat.

Všechny akce v rámci "měsíce BIO potravin" najdete zde.

 

Zdroj:Potravinyinfo.czDiskuse k článku

Zatím nebyl přidán žádný komentář

Přidat komentář

Nejnovější články

Inovace v mlékárenství

Zpracovatelé mléka a výrobci mlékárenských výrobků v ČR jsou v inovacích značně…

Je libo brouk nebo červík?

Hmyz jako jídlo budoucnosti? Ne, už teď je možné ho zařadit do svých jídelníčků!

Rostlinné nebo živočišné?

Zájem konzumentů o tzv. rostlinné alternativy mléka, mléčných výrobků, ale i…
Novinky, akce, recepty a mnoho dalšího
pravidelně ve vašem emailu
Chcete vidět jak náš newsletter vypadá?