Nakupujte fér potraviny
bez éček s naší aplikací
>
>
>
Více informací

Nezávislí vinaři

Publikováno: 17.07.2017     Autor: FÉR potravina

Je období prázdnin a dovolených a s nimi přichází pohoda, dobré jídlo a také pití. Někteří ke grilování nebo večernímu posezení zvolí tradičně pivo, jiní naopak víno.


Pro milovníky kvalitních moravských vín přinášíme tip na exkluzivní vína od Nezávislých vinařů ČR.

V teplých dnech většina z nás nemá chuť na těžká zahraniční červená vína. Raději sáhneme po lehčích, svěžích bílých, růžových, případně lehčích červených vínech a ideálně po těch našich českých a moravských. Zde může být skvělým tipem vysoce kvalitní produkce od prestižního spolku Nezávislí vinaři ČR, kteří nově dodávají vybrané originální šarže svých vín do PENNY.

Kdo tedy Nezávislí vinaři jsou a co dělají?

Jsou to menší rodinní vinaři, pro které je kvalita a původ produktů nade vše. Hrozny pěstují a vína vyrábějí s úctou ke svým předkům, ke krajině, k tradici a původu.  K výrobě vína používají pouze hrozny z vlastních vinohradů nebo z vinohradů své rodiny, používají vysoký podíl ruční práce a omezují chemické ošetření révy. Svá vína vyrábějí a lahvují ve svém vlastním sklepě. Jejich produkce sice není příliš veliká, ale zato je vždy vyrobená s péčí a láskou.

 

A co říkají o svých vínech přímo tito vinaři: „Snoubí v sobě kvalitu se srdci našich vinařů, která bijí pro náš kraj a naše víno. Jsou originální jako otisk prstu symbolizující nejen jedinečnost, ale i odpovědnost za produkty, které jsou s naším jménem spojeny. Umožní vám naslouchat a porozumět řeči vína. A především, jsou tu pro vás! To nejlepší na nás nikdy nečeká u hlavní cesty. Za jedinečností je třeba se vypravit, je třeba ji hledat. Přijďte a poznejte ji!“

Nejnovější články

Pangase na talíř nebo rovnou do koše?

Spotřeba ryb není v České republice příliš valná. Jakýkoli krok, který povede k…

Prý vypijeme až miliardu šálků kávy za rok

V ČR prý vypijeme až miliardu šálků kávy za rok. Jaké jsou alternativy kávy?…

Monitoring dietární expozice člověka v ČR

Monitoring dietární expozice občanů ČR nebo-li laicky řečeno, co pozitivního…
Novinky, akce, recepty a mnoho dalšího
pravidelně ve vašem emailu
Chcete vidět jak náš newsletter vypadá?