Nakupujte fér potraviny
bez éček s naší aplikací
>
>
>
Více informací

Silvestrovské pohoštění

Publikováno: 27.12.2023     Autor: FÉR potravina

Novoroční přípitek, oslavy a zábava až do rána. To je Silvestr, respektive oslava příchodu nového roku a loučení se s tím starým. A k tomu patří i spousta jídla a pití.


Chlebíčky, jednohubky, výtečné pomazánky, uzeniny, sýry, něco sladkého na zub a samozřejmě alkohol, to vše k Silvestru patří.

Někdo dává přednost silvestrovským oslavám doma, jiný zas v baru nebo restauraci. Tam ale na rozdíl od domácích připravovaných pokrmů moc neovlivníme to, co nám přinesou na talíři. Na stolech rozhodně nechybí sýry ani uzeniny. Vybírejte si ale jen ty, které jsou opravdu FÉR.  U sýrů je to jednodušší, tam stačí, aby neobsahovaly zbytečná Éčka.

Jak vybrat kvalitní potraviny a co si letos připravit?

Uzeniny

Obložený talíř či chlebíček bez salámu či jiné dobré uzeniny si asi umí málokdo představit. Na co ale koukat při výběru? Nejdůležitější je podíl masa. Vybírejte takové salámy, které mají co nejvyšší podíl masa, který by neměl jít pod 85 %. Podívat se můžete také na obsah soli. Každá uzenina sůl obsahovat bude, ale můžete se rozhodnout, zda opravdu potřebujete ten nejslanější kousek, anebo dáte přednost tomu s nižším obsahem soli.

Sýry

Není sýr, jako sýr. Pokud si chcete pochutnat na opravdu dobrém sýru, sledujte obsah tuku v sušině, který by měl být alespoň 40 % - 45 %. Jednou za čas si můžeme odpustit hlídání kalorií a dopřát si, no ne? Pokud nakupujete sýr ve fólii, dobře si ho v obchodě prohlédněte, zda není okoralý, anebo zda neobsahuje plíseň, která by na něm neměla být (tedy nepřirozená plíseň).

Brambůrky

Chipsy jsou oblíbenou pochoutkou Čechů. Pokud si je na Silvestra budete dopřávat také, prostudujte si jejich složení. Kvalitní brambůrky by měly obsahovat pouze brambory, sůl a olej. Nic víc. A víte, co je vůbec nejlepší? Připravit si vlastní chipsy nebo hranolky doma. Skvěle chutnají také s kořením, třeba s uzenou paprikou.

My nabízíme velmi jednoduchou a rychlou pomazánku mrkvovou anebo z jiné kořenové zeleniny – celerovou.

U kalorických tabulek (naši podporovatelé) je velké množství pomazánek z ryb. Vybrali jsme ne zcela běžné: pomazánku ze zavináčů a lososovou s tofu.

Ať tak či tak, čím kvalitnější jídlo, pochutiny a nápoje budete na silvestrovské tabuli mít, tím méně vás bude druhý den trápit zažívání a bolet hlava.

Tak dobrou chuť a ŠTASTNÝ NOVÝ ROK!

Nejnovější články

Začne dětem ve školních jídelnách více chutnat?

V rámci pořadu Střepiny na TV Nova proběhla reportáž o nově připravovaných…

Sůl nad zlato

Přestože třeba nepatříte mezi ty, co hodně solí, ještě to neznamená, že…

Ořechová "másla"

Ořechová "másla" už nějakou dobu velmi oblíbená. Je to skutečně zdravá volba…
Novinky, akce, recepty a mnoho dalšího
pravidelně ve vašem emailu
Chcete vidět jak náš newsletter vypadá?